Eliminacje do Pol'and'Rock - Poznań

Eliminacje do Pol'and'Rock - Poznań

Pojawił się nowy wpis. Odśwież stronę aby go zobaczyć

sobota, 23 marzec 2019
22:40

Dziękujemy Wam za dzisiejszy dzień!

Zapraszamy Was do Wrocławia, Gdańska, Warszawy! Obiecujemy, że powtórzymy tę cudowną atmosferę!

 

Pozdrawiamy! Ekipa Redakcji Internetowej!

 

fot. Lucyna Lewandowska

22:21

Mamy wyniki Eliminacji do 25. Pol'and'Rock!

Do finału przechodzą

  • Ornette
  • Chevy
  • Karolina Czarnecka

 

 

22:07

Sztos! Jesteście najpiękniejszą publicznością. Głodni muzyki, bez podziałów! HejTy! są Wam obce! Jest miłość, jest przyjaźń! Za chwilę będą wyniki!

 

fot. Michał Kwaśniewski

21:58

Krótko! Bez niego, nie byłoby takiego DZISIAJ!

Jurek Owsiak - Dziennikarz radiowy i telewizyjny, a przede wszystkim – jak sam mówi o sobie – obserwator rzeczy ulotnych i dziwnych. Autor radiowych audycji muzycznych. Pomysłodawca, założyciel i prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, z którą realizuje ideę corocznego Finału WOŚP – niezwykle efektywnej zbiórki publicznej prowadzonej w kraju i na świecie. Twórca, pomysłodawca i dyrektor Pol'and'Rock Festival.

 

fot. Damian Jędrzejewski

21:50
21:38

Pamiętacie?!

 

21:15

Czas na gwiazdę wieczoru - Goorala. Kto pamięta jego koncert na Pol'and'Rocku

 

 

20:59

Za nami ostatni koncert eliminacji. Zanim zagra gwiazda wieczoru, mamy jedno pytanie. Który artycha* jest Waszym faworytem?

 

źródło: poznan.pl

20:49

Krzysztof "Milkee" Dobies także zasiada w gronie jury!

Rzecznik Prasowy Fundacji WOŚP oraz Pol'and'Rock Festival. Odpowiada za współpracę z mediami, wizerunek i całokształt komunikacji Fundacji. Ukończył studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim oraz Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Z Orkiestrą współpracuje niemal od jej początku. Był wolontariuszem, szefem sztabu, członkiem i liderem Pokojowego Patrolu, a wreszcie pracownikiem Fundacji. Interesuje się wolontariatem, aktywnością społeczną, public relations, a także muzyką.

 

fot. Stanisław Wadas

 

 

20:44

BROWN to rzeszowski zespół rockowy działający na polskiej scenie od 18 lat. Ma na swoim koncie 4 studyjne albumy. Najnowsze wydawnictwo – „Trzy słońca” jest najlepiej przyjętą płytą w historii zespołu.
W ostatnim czasie zespół został zaproszony do TeleExpresu, Dzień Dobry TVN oraz zagrał transmitowany na żywo koncert w Antyradiu.
BROWN od lat cieszy się uznaniem fanów i krytyki. Dał się poznać na setkach zagranych koncertów, niejednokrotnie występując z największymi gwiazdami polskiej sceny. Koncerty BROWN to bardzo energetyczny show, dopełniony wieloma melodyjnymi akcentami. Trzykrotnie doceniony nagrodą publiczności, nagrodą dla najlepszego wokalisty, gitarzysty oraz nagrodą dziennikarzy.

 

20:32

Pamiętacie, że kolejne Eliminacje odbywają się we Wrocławiu?

Widzimy się 6 kwietnia w A2 - Centrum Koncertowe.

Dołącz do wydarzenia i sprawdź, kto powalczy tego dnia o występ na 25. Pol'and'Rock Festival.

https://www.facebook.com/events/318480775406847/

 

20:26
20:24

Żgajki z Grunwaldu, jesteście tu?!

 

*Żgajki - chłopaki, gwara poznańska

*Grunwald - dzielnica Poznania

 

fot. Lucyna Lewndowska

20:13

Za chwile Ankh, zespół, który 24 lat temu zagrał na 1. Przystanku Woodstock. Kawał historii, piękne muzyczne prawie ćwierćwiecze. Nie możemy się doczekać, co dzisiaj zaprezentują w Poznaniu.

 

Kielecka grupa rockowa, która zaistniała na polskim rynku muzycznym w 1991 roku w składzie: Piotr Krzemiński, Krzysztof Szmidt, Jacek Gabryszek i Michał Jelonek. W lipcu 1992 roku zespół zdobył nagrodę publiczności podczas Rock Festiwalu w Kielcach. W kolejnym roku wystąpił na Festiwalu Muzyki Rockowej "Jarocin '93" i otrzymał niemal całą pulę nagród: II nagrodę jury, nagrodę dziennikarzy, nagrodę głównego sponsora, nagrodę wytwórni Mega Czad - kontrakt na nagranie płyty - i najważniejszą dla grupy - nagrodę publiczności. W lutym 1994 roku ukazał się debiutancki album zespołu, zatytułowany „Ankh”, najpierw wydany na kasecie, a cztery miesiące później na płycie kompaktowej (tzw. „czarna”). Wydawnictwo to okazało się sukcesem artystycznym i komercyjnym, album zebrał entuzjastyczne recenzje i sprzedał się w ilości 80 tys. egzemplarzy. Na kolejnym Festiwalu „Jarocin '94” grupa wystąpiła już w charakterze gościa. W tym roku zarejestrowano również materiał zagrany podczas wywiadu w Radio Gliwice wydany następnie pt. „Ankh - Koncert akustyczny”. W styczniu 1995 roku zespół zakończył pracę nad kolejną płytą studyjną

20:06
Piotr "Dziki" Chancewicz - to kolejny juror Eliminacji do Pol'and'Rock Festival! 
 

Muzyk, realizator nagrań studyjnych i koncertów. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Od 2004 gitarzysta reaktywowanego zespołu Mech. W ramach warszawskiego studio nagraniowego Media Studio zrealizował nagrania m.in. dla zespołu Voo Voo i Marii Peszek, a także reklamówki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od lutego 2012 gitarzysta ukraińskiego zespołu Haydamaky.

 

fot. Stanisław Wadas

19:56

"Koniec świata wyszczekują" śpiewa Karolina Czarnecka a w naszym SiemaShopie znajdziecie koszulki "psy szczekają a karawana jedzie dalej".

Czy to przypadek? Nie sądzimy! Wbijajcie do siemashopu, który jest z nami dzisiaj tutaj.

 

SiemaShop na Eliminacjach fot. Lucyna Lewandowska

 

19:43

Rozpoczynamy kolejny koncert!

 

Karolina Czarnecka to artystka interdyscyplinarna. W swojej twórczości łączy różne dziedziny sztuki i bada ich granice. Zasłynęła piosenką „Hera koka hasz LSD”, którą wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Swoim występem podbiła serca internautów.
Jest absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej, współtworzy grupę teatralnokabaretową Pożar w Burdelu i jest członkinią Gangu Śródmieście, ma również za sobą debiut filmowy.
W 2014 roku artystka wydała EP-kę „Córka”, na której znalazł się m.in. utwór „Demakijaż” z gościnnym udziałem L.U.C. Wiosną 2018 r. album „Solarium 2.0” promowany singlem „Mój pokój”.
Czarnecka współpracowała m.in. z kolektywem Vshood („Chwytaj ten stan” z klipem w reż. Tomasza Bagińskiego) i z producentem SoDrumatic („Za siedmioma blokami”). Aktualnie pracuje nad swoją trzecią płytą.

 

19:37

Pokojowy Patrol - wspaniali wolontariusze, bez których nie wyobrażamy sobie Najpiękniejszego Festiwalu na Świecie, Finałów Orkiestry.... i żadnej innej inicjatywy, na której jesteśmy. Przybijcie im piątkę, pomachajcie, uśmiechnijcie się do nich. 

 

A może chcecie do nas dołączyć?

 

fot. Lucyna Lewandowska

 

 

19:32
19:30

Tej, patrz, fajno mela, ta z tymi rozpuszczónymi włosami!

 

fot. Damian Jędrzejewski

19:26

Cały czas uzupełniamy!

 

#FotoKręcioła biega między Wami i zapisuje pięknymi obrazami Wasze emocje! 

Zobaczcie naszą galerię - https://polandrockfestival.pl/multimedia/galeria/1592

19:22

Kuba Płucisz, to kolejny juror Eliminacji do Pol'and'Rock Festival.

 

Polski gitarzysta rockowy. Założyciel polskiej grupy rockowej Ira. Z wykształcenia jest magistrem ekonomii. Do 11 roku życia mieszkał w Białobrzegach, następnie w Radomiu. Karierę muzyczną rozpoczął w 1979 w Radomiu, kiedy to założył pierwszy amatorski zespół. Nazwę "ira" (1982) zaczerpnął ze słownika języka łacińskiego. Fascynował się wtedy heavymetalowym zespołem TSA. Po rozbracie z muzyką zajmował się m.in. handlem samochodami. W 2014 roku zaczął pracę nad solową płytą i na dobre wrócił do muzyki. 31 lipca 2015 roku wystąpił jako Kuba Płucisz i Goście na 21. Przystanku Woodstock. Ma żonę oraz dwóch synów Mikołaja i Michała.

 

 

fot. Stanisław Wadas

19:17

Jak tam? Nogi bolą? Skaczecie pod sufit? 

 

Przed nami kolejny zespół - CHEVY!


Opowieści prosto z serca, historie wyrwane z życia, bez kalkulacji, szczere do bólu. Od 2017 roku zespół intensywnie koncertuje w Polsce i za granicą (Szkocja, Belgia, Czechy, Ukraina). Kwartet świetnie czuje się zarówno w małych, klubowych przestrzeniach, jak i na dużych festiwalowych scenach (m.in. Spring Break Festival, Woodstock Ukraina, Petardy Księdza Kaczkowskiego, Szczecin Tattoo Convention, Festiwal Undergramy).
Największe sukcesy zespołu to m.in. nominacja singla „Król” do Przeboju Roku 2017 oraz zwycięstwa na rockowych festiwalach w Tczewie, Krośnie i Myśliborzu.
Utworów Chevy można słuchać na antenach Antyradia, Eski Rock, Radia Afera, Radia Szczecin, Radia Gdańsk, Radia PIK, niektóre z nich trafiły na radiowe listy przebojów.
W trakcie nagrywania debiutanckiej płyty zespół miał okazję współpracować m.in. z Grzegorzem Skawińskim, Andrzejem Puczyńskim, Tomaszem „Kasprolem” Kasprzykiem, Tomaszem „Zedem” Zalewskim, Andrzejem Karpiem i Piotrem „Dzikim” Chancewiczem.

 

 

18:38

Na scenie Snowman, wzięło nas na wspominki. Wiecie, że do 25. Pol'and'Rock Festival zostało 130 dni?

 

18:35

Wygrał eliminacje w tamtym roku i zagrał na dużej scenie 24. Pol'and'Rock. Dziś stoi na scenie jako gość specjalny - Snowman

 

18:34

Wpadajcie na Instagram Pol'and'Rock Festival!

 

 

18:22

Blackberry Brothers i jego publiczność. Jesteście tutaj z nami? 

 

fot.Michał Kwaśniewski

18:05
18:03
Andrzej Puczyński
 

Muzyk, realizator dźwięku, kompozytor, producent, lider legendarnej grupy Exodus, dyrektor generalny Polygram Polska/Universal Music Polska, prezes zarządu ZPAV – w dwóch słowach człowiek orkiestra. W 1985 roku założył pierwsze prywatne studio nagrań dźwiękowych Izabelin. Współpracował z największymi gwiazdami polskiego i zagranicznego rynku muzycznego. Od kilku lat współpracuje z Jurkiem Owsiakiem jako juror w eliminacjach do Pol'and'Rock Festival.

 

 

fot. Lucyna Lewandowska

18:02

 

Zespół Blackberry Brothers powstał wiosną 2015 roku. Ich muzyka, to z jednej strony ukłon w stronę największych mistrzów rocka i bluesa lat 60-tych i 70-tych, z drugiej silne osadzenie twórczości we współczesnej, głównie amerykańskiej muzyce bluesrockowej.
Zespół ma za sobą także profesjonalną sesje nagraniową w Vintage Records, gdzie powstało ich pierwsze profesjonalne demo. W maju 2018 roku ukazał się ich debiutancki album „Old Soul”, który został bardzo dobrze przyjęty nie tylko przez krytykę, ale przede wszystkim przez melomanów z Polski i zagranicy.
Na początku 2019 roku w ankiecie czytelników kwartalnika „Twój Blues” zostali odkryciem roku. Ich płyta znalazła się na drugim miejscu w kategorii „Album roku”, a zespół zdobył trzecie miejsce w kategorii „Zespół roku”.

 

fot. Grzegorz Adamek

17:53
17:52
17:49

Jak do nas dojechać z centrum Poznania? Np. bimbą nr 1, 6, 13, 15. 

 

* bimba - tramwaj w gwarze poznańskiej. 


 

17:48

Wiecie co łączy publiczność eliminacji Pol'and'Rock i debatę WOŚP? Brak zgody na hejt. Ja nie hejtuję, ja rock’n’rolluję!

Bądź z nami na debacie i dowiedz się jak radzić sobie z hejtem w internecie -> bilety 

 

17:44

 

ORNETTE


Grzegorz Stępień – „ORNETTE” – to nowa droga basisty który od 2002 roku jest czynnym muzykiem zespołu „ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY”.
Album „Twarzą w twarz”, który ukazał się w listopadzie 2015 roku, stanowi zwieńczenie jego 20-letniej przygody muzycznej. Krążek budzi spore zainteresowanie zarówno wśród stale rosnącej rzeszy fanów jak i mediów. Koncerty grane są z maksymalną energią na wysokim poziomie.
Utwory „Możesz zostać na noc”, „Twarzą w twarz” i „Baw się” gościły na liście Antyradia, zajmując na niej miejsca w pierwszej dziesiątce, a ballada „Nie zapomnę” kilkakrotnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów Radia Olsztyn. Marek Wiernik - słynny głos Polskiego Radia - chętnie sięga w swoich audycjach po utwór „Spowiedź”. 

17:40

Wstawaj! To utwór Ornette, kolejnego zespołu walczącego o występ na Pol'and'Rock

Wstawaj i baw się z nami w klubie Muzycznym B17

 

 

Klub muzyczny B17 fot. Michał . Kwaśniewski 

17:29

Jak to mówią po udanym weselu... "przeżyjmy to jeszcze raz!"

 

 

17:24

Wiecie, że reggae jest na światowej liście UNESCO?

Jamajskie rytmy stanowią "nośnik czasu dla głosu społeczeństwa". Nic dziwnego! A BIG UP? Oj rozbujaj nas pozytywne emocje!

fot. Michał Kwaśniewski

17:09

BIG UP! To wyjątkowy zespół na muzycznej mapie Polski.

Wyjątkowy nie tylko dlatego, że iskrą zapalną dla jego powstania był obecny w pierwszym składzie jamajski wokalista; nie tylko dlatego, że wszyscy muzycy poznali się przez Internet i są rozrzuceni po Polsce, ale wyjątkowy przede wszystkim przez klimat tworzony na koncertach oraz brzmienie, które nieco odbiega od kanonów. Słychać świeżość, zaskakujące kompozycje, ciekawe aranżacje i wiele innych rzeczy, o których można się przekonać na koncertach oraz słuchając ich płyty – „Dusza”.

BIG UP! Ma na koncie sporo koncertów w całej Polsce. Można było ich usłyszeć na dużych festiwalach, takich jak Ostróda Reggae Festival, Najcieplejsze Miejsce na Ziemi, Winter Reggae czy Afryka Reggae Festiwal ale też w Polskim Radiu Czwórka, gdzie został zarejestrowany ich występ na żywo. Występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata – Pol'and'Rock zawsze był ich marzeniem, które pierwszy raz ma okazję się spełnić.

 

 

17:08
17:06

Powoli szykuje się drugi zespół - BIG UP!

Ciekawi jesteście naszego Jury? Poznajcie sylwetkę jednego z nich

 

Tomasz "Kasprol" Kasprzyk
 

Multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, realizator dźwięku i producent nagrań. Wokalista, skrzypek i basista sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale instrumentalnym. Członek Akademii Fonograficzej przyznającej m.in. Fryderyki - nagrody przemysłu muzycznego. Krytyk, felietonista i recenzent muzyczny, stale współpracujący m.in. z magazynami "Machina" "Gitarzysta", "Basista", "Estrada i Studio" oraz telewizjami TVP, TVP Info, TVN, Polsat, TV 4.

 

 fot. Stanisław Wadas

 

16:49

ALPHA DOG

Poznański zespół, który ma na koncie debiutancki krążek "Long Way Home", nagrany w całości po angielsku. Wyjątkiem jest utwór „Raj” z gościnnym udziałem Tomasza Lipnickiego – lidera Illusion i Lipali.

Alpha Dog do tej pory dzielili scenę m.in z Acids, Lipali oraz towarzyszyli Illusion podczas trasy 25-lecia zespołu. Ponadto wystąpili na takich festiwalach, jak: Enea Spring Break Festiwal, Around the Rock Festival, Luxfest oraz na zielonogórskim Winobraniu 2018.

Na zaproszenie Piotra „Makaka” Szarłackiego dali koncert w Antyradiu i zagrali szereg mniejszych koncertów autorskich. Singiel "Say it loud" gościł w większości stacji radiowych w Polsce, m.in. w audycji Wojciecha Manna w „Trójce”, czy w „Czwórce” u Bartka Koziczyńskiego. Bardzo długo utrzymywał się na I miejscu Kontralisty Radia Rzeszów, a utwór „Faces” podbijał szczyty listy przebojów Antyradia. Obecnie zespół pracuje nad nowym wydawnictwem, którego zapowiedzią jest singiel „Tato”.

Obecnie zespół pracuje nad nowym wydawnictwem, którego zapowiedzią jest singiel „Tato”.

 

16:45

Alpha Dog rozgrzewa poznańską publiczność. To pierwszy zespoł, który zostanie oceniony przez jury.

16:43

Właśnie zaczynamy pierwsze eliminacje!

Skład jury: 

Jurek Owsiak

Andrzej Puczyński

Krzysztof Dobies 

Kuba Płucisz

Piotr "Dziki" Chancewicz

Tomasz "Kasprol" Kasprzyk
 
 
 
ZOBACZ TEŻ
nota prawna