Historia

Historia festiwali

1 . Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    1. Przystanek Woodstock odbył się w Czymanowie o 15-16.07.1995 r.

  • Wystąpili

    Myslovitz, Yo, Green Grass, Obstawa Prezydenta, Hurt, S.W.A.T., Piotruś Pan, Fire Band, Zdrowa Woda, Swawolny Dyzio, Pabieda, Blues Rock Guitar Workshop, IRA, Ankh, Nocna Zmiana Bluesa, Gang Olsena, Orkiestra Na Zdrowie, Ahimsa, Tortiiia Flat, Żuki, Lubomski Na Reszcie, Quo Vadis, Urszula, Background oraz Pan Witek - gość z Atlantydy.

  • Ciekawostki

    Pierwsza edycja Przystanku Woodstock odbyła się (pod hasłem "Miłość Przyjaźń Muzyka") w dniach 15-16 lipca 1995 r. w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim. 

    Imprezę udokumentowała kaseta "Czymanowo '95. Przystanek Woodstock Live vol. I".

    Źródło: Encyklopedia Polskiego Rocka

  • Złoty Bączek

    Pierwszy Złoty Bączek został wręczony jesienią 1995 roku w Klubie REMONT w Warszawie dwóm zespołom:

    • QUO VADIS
    • ORKIESTRA NA ZDROWIE
2. Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    2. Przystanek Woodstock odbył się w miejscowości Szczecin - Dąbie 12-14.07.1996 r.

  • Wystąpili
    Quo Vadis, Free Blues Band, Gush, Bogusław Wyderka, Tuff Enuff, Jak Wolność To Wolność, Ahimsa, Skankan, Swawolny Dyzio, Ankh, Farben Lehre, Funny Hippos, Graf¬fiti, Myslovitz, Orkiestra Na Zdrowie, Open Folk, Gang Olsena, Houk, Sexbomba, Urszula, Hunter, Stage Of Unity, Closterkeller, Trebunie Tutki, Obstawa Prezydenta.

     

  • Ciekawostki
    Drugą edycję zorganizowano 12-14 lipca 1996 r. w Szczecinie - Dąbiu na terenie aeroklubu. Przybyła trzydziestotysięczna publiczność. 


    Tę imprezę udokumentował trzypłytowy album zapakowany w... kieszeń spodni dżinsowych "Przystanek Woodstock '96".

    Źródło: Encyklopedia Polskiego Rocka

  • Złoty Bączek

    W 1996 roku Złoty Bączek otrzymali (już na Przystanku Woodstock):

    • OLEJ
    • ANKH
3. Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    3. Przystanek Woodstock odbył się w  Żarach 7-9.08.1997 r.

  • Wystąpili

    Pivo, Surprise, Open Folk, Jeszcze Raz, Tuff Enuff, Swawolny Dyzio, Obstawa Prezydenta, Closterkeller, Easy Rider, Yoka-Shin, Skansen, Trebunie Tutki i Słoma, Quo Vadis, Róże Europy, Urszula, Gang Olsena, Orkiestra Dni Naszych, Monkey Bussines, Mooniight, Nocna Zmiana Bluesa, Jafia Namuel i Dżem.


  • Ciekawostki

    W 1997 roku Przystanek Woodstock zadomowił się w Żarach koło Zielonej Góry. Ze względu na pamiętną powódź, z lipca został przesunięty na sierpień. Odbył się pod hasłem "Stop przemocy". 7 sierpnia wyświetlono "Rejs" Marka Piwowskiego. 
    Źródło: Encyklopedia Polskiego Rocka

  • Złoty Bączek

    Rok 1997 to Bączek dla zespołów:

    • ANKH
    • GANG OLSENA
4. Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    4. Przystanek Woodstock odbył się w Żarach 7-9.08.1998 r.

  • Wystąpili
    Bandog, Cree, Akurat, Harlem, Błękitny Nosorożec, Trebunie Tutki, Closterkeller, Houk, Oddział Zamknięty, Izotop, Jaad, Night Come, Alligators, Testor, Swawolny Dyzio, Gang Olsena, Graffiti, Tilt, Obstawa Prezydenta, Dżem, Żuki, Festiwal Hare Krysna, Urszula, Zdrowa Woda, Lotyń, Proletariat, Kobranocka, Pomidory, Huckelberry. Słoma i AcidDrinkers.
  • Ciekawostki
    Zorganizowany 7-9 sierpnia 1998 roku pod hasłem "Stop narkotykom, stop przemocy" - IV Przystanek Woodstock przyciągnął stupięćdziesięciotysięczne audytorium. Imprezę urozmaiciły pokaz sztucznych ogni, polowe kino i... ogromne pole słoneczników.

    Nagrania z tej edycji Przystanku trafiły na płytę pt. "Wakacyjne zagranie czyli Przystanek Woodstock" dołączoną do pisma "XL".


    Źródło: Encyklopedia Polskiego Rocka

  • Złoty Bączek

    W 1998 roku laureatami były zespoły:

    • ACID DRINKERS
    • CARRANTUOHILL (Bączek specjalny Jurka Owsiaka)
5. Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    5. Przystanek Woodstock, odbył się w Żarach 6-7.08.1999 r.

  • Wystąpili
    Swawolny Dyzio, Nowa Kultura, Ple¬bania, Nowy Świat, Lotyń, Orkiestra Na Zdrowie, Jak Wolność To Wolność, Raz Dwa Trzy, Gang Olsena, Quo Vadis, Proletaryat, Acid Drinkers, Qbek, Kontra, Gift, Bad Moon, Easy Riders, Tom Cake, Pidżama Porno, Pivo, Testor, Ziyo, Cree, Blenders, Akurat, Partia, Village Of Peace, Słoma i Bębnoludy, Rzepczyno Folk Band, Solidarity, Kapela, Quidam, Sezamkova, Maanam, Surprise, Dżem i Voo Voo.
  • Ciekawostki
    Rekordowy w tamtym czasie, jeśli chodzi o zainteresowanie okazał się V Przystanek Woodstock zorganizowany 6-7 sierpnia 1999 roku. Przybyła ćwierćmilionowa (!) publiczność, a ze względu na transmisję w Internecie i relację (na żywo) w telewizji publicznej, imprezę śledziło dużo więcej osób.  Przystankowi Woodstock '99 towarzyszył zorganizowany przez niechętny Owsiakowi Kościół - zorganizowany wbrew woli organizatorów - Przystanek Jezus (z udziałem m.in. 2Tm2,3).


    Źródło: Encyklopedia Polskiego Rocka

  • Złoty Bączek

    W roku 1999 nagrodę otrzymała:

    • ANJA ORTHODOX z zespołem Closterkeller

     

6. Przystanek Woodstock
  • Dziki Przystanek Woodstock

    6. Przystanek Woodstock, czyli dziki Przystanek Woodstock odbył się w Lęborku. 

     

    W 2000 r. Przystanek Woodstock miał odbyć się w Lęborku (to miasto wygrało przetarg), jednak kilkanaście tygodni wcześniej powstał komitet protestacyjny przeciwko imprezie, więc zniechęcony Owsiak zrezygnował z organizacji festiwalu w tamtym roku.


    Źródło: Encyklopedia Polskiego Rocka

7. Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    7. Przystanek Woodstock odbył się w Żarach 11-12.08.2001 r.

  • Wystąpili

    Nocna Zmiana Bluesa, Gang Olsena, Słoma, Houk, Hey, Acid Drinkers, Agressiva 69, Plebania, Raz Dwa Trzy, Akurat, Zbigniew Hołdys, Raggatack, Pidżama Porno, Sweet Noise, Porter Band, Desorient, Rzepczyno Folk Band, Habakuk, Maria Nefeli, Leniwiec, Nikt, Gift, Sebastian Makowski, Voo Voo oraz amerykański Shelter i białoruski Rima.


  • Ciekawostki

    W 2001 r. Przystanek wrócił do Żar. Zaproszone zespoły zagrały 11 i 12 sierpni dla dwustutysięcznej (!) publiczności. 

    Źródło: Encyklopedia Polskiego Rocka

8. Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    8. Przystanek Woodstock odbył się w Żarach 2 - 3 sierpnia 2002 r.

  • Wystąpili

    8. Przystanek Woodstock trwał dwa dni, od 2 do 3 sierpnia. Przez ten czas publiczność mogła skosztować znakomitych dźwięków. Największe gwiazdy stanęły na dużej scenie, a w niedzielę zagrała na niej 100 – osobowa Orkiestra Filharmonii Wrociławskiej wykonując utwór „Bolero” Ravela. Wśród 30 kapel znalazły się takie, jak: T.Love, Hey, Pidżama Porno, Sweet Noise, Raz Dwa, Trzy, czy Ewelina Flinta.

  • Złoty Bączek

    W roku 2003 postanowiliśmy powrócić do tej miłej tradycji i ponownie ogłosiliśmy plebiscyt, aby wręczyć Złotego Bączka na Przystanku Woodstock temu zespołowi, który otrzyma największą ilość głosów. Zdecydowanie wygrał wówczas:

    • SWEET NOISE
9. Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    9. Przystanek Woodstock odbył się w Żarach 1 - 2 sierpnia 2003 r.

  • Duża Scena

    RaTaTam, Pabieda, Trawnik, Cała Góra Barwinków, Triquetra, Mafia, BoBoVibration, Ine Kafé, Carrantuohill, Kangaroz, Sweet Noise, RAW, Vader , Bakshish, Killing Joke, Floryda, 1, Horpyna, Pizza Łomot, Koniec Świata, NoConcreto, Parafraza, Des Moines, Corruption, Trudy, Molly's Gusher, 6 na 9, Hunter, Dżem, Acid Drinkers, Maleo.

  • Scena Folkowa

    Turnioki, U Mnie Git, Sushi, Ich Trole, Carrantuohill + Goście, Haricots Sauvages (Szwajcaria), Gothart (Czechy), Orkiestra Dni Naszych, Drum Machina, Ratatam, Redlin, Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa, Transsylwanians (Węgry/Niemcy), Bakshish, Kasprzycki Band, Patchwork, Dikanda, Carrantuohill.

  • Złoty Bączek

    W roku 2004, po bardzo zaciętej walce, Złotego Bączka otrzymał zespół:

    • HUNTER

    W styczniu 2005 roku, podczas koncertu XIII Finału WOŚP, pod Pałacem Kultury i Nauki, za osiągnięcie najwyższej sprzedaży spośród woodstockowych wydawnictw DVD, Złotego Bączka otrzymał zespół:

    • DŻEM
10. Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    10. Przystanek Woodstock odbył się w Kostrzynie nad Odrą 30-31 lipca 2004 r.

  • Duża Scena

    Uliczny Opryszek Oj, W.A.R.N., Mindway, The Slub, Mech, Carrantuohill + Staszek Sojka, Farben Lehre, Grabaż i Strachy na Lachy, RAW, Voo Voo, Zion Train, T.Love, Dezerter, Dee Facto, Slammin Seed, Shahid-Project, SPN-X, Raggedy, Raggedy, Fidget, Ratatam, Twinkle Brothers, Hunter, Armia, Hey, Dzem.

  • Ciekawostki

    W sobotę, 31 lipca 2004 zostało wykonane ogromne, rodzinne zdjęcie woodstockowej publiczności.

  • Złoty Bączek

     

    Złoty Bączek trafił do zespołu:

    • HEY 
11. Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    11. Przystanek Woodstock odbył się w Kostrzynie nad Odrą 5 - 6 sierpnia 2005 r.

  • Duża Scena

    Pogodno, Scavenger , AmetriA, Konopians, Zdob Si Zdub, Nocna Zmiana Bluesa, Dhira, Freak Of Nature, Knorkator, Moskwa, KSU, Die Toten Hosen, Lao Che, 2PU, Dubska, Frontside, Mad Doggin, 100 Twarzy Grzybiarzy, She Male Trouble, The Car Is On Fire, Carrantuohill, Krzysztof "Jary" Jaryczewski, Beatsteaks, Orkiestra "Kostrinella" z chórem, Without End, Raz Dwa Trzy, Laureat Pleiscytu Złotego Bączka.

  • Scena Folkowa

    Orkiestra Św. Mikołaja, Country Five, Dzembersi , Czeremszyna, Mr. Blues, Konopians, Yerba Mater, Carrantuohill, Beltaine, Buraky, Wayfaring Strangers, (Niemcy), Patchwork, Tracktor, Vibrasoniq, Ratatam, Haydamaky (Ukraina).

  • Złoty Bączek

    W roku 2006, po bardzo wyrównanej walce w finale, statuetki Złotego Bączka trafiły do dwóch zespołów:

    • KSU
    • LAO CHE
12. Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    12. Przystanek Woodstock odbył się w Kostrzynie nad Odrą  28 - 29.07.2006 r.

  • Duża Scena

    Big Cyc, Voltaire, Prawda, Bohema, Rasta (Białoruś), Crosscut (Niemcy), Flapjack, Vavamuffin, Wolna Grupa Bukowina, Shannon, Coma, Maleo Reggae Rockers, Lao che, Black Summer Crush (USA), Carrantuohill + Psiocrew, Niebo, Godsend, Bitter Sweet, Koniec Świata. Virgin Snatch, Boozed (Niemcy), Indios Bravos, 2TM2,3, The Krays (USA), Gravitations, Baobab (Francja), Farben Lehre, Babylon Circus (Francja), KSU.

  • Scena Folkowa

    Korek, Psiocrew, Pressburger Klezmer Band (Słowacja), Stage of unity, Banaszak & The Best, Dżambersi, Ratatam, Atmasfera (Ukraina), Nous, Black Summer Crush (USA), Percival Schuttenbach, Naaman, Carrantuohill, Perkalaba (Ukraina).

  • Akademia Sztuk Przepięknych - pierwszy rok działalności

    Gośćmi byli: ks. Wojtek Drozdowicz, Kazimiera Szczuka, Janusz Głowacki, Piotr Łazarkiewicz, Ali Abi Issa, Monika Olejnik, Marek Raduli, Marek Garztecki, Wojtek Pilichowski.

  • Złoty Bączek

    Podczas 13. Przystanku Woodstock (2007 r.) zostały wręczone dwie statuetki Złotego Bączka. Walka do ostatnich dni głosowania była równa i zacięta. Uhonorowani statuetkami publiczności zespoły:

    • COMA
    • INDIOS BRAVOS
13. Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    13. Przystanek Woodstock odbył się w Kostrzynie nad Odrą 3-4 sierpnia 2007 r.

  • Duża Scena

    Gang Olsena, Natural Dread Killaz, Martyna Jakubowicz, Pudelsi, Chupacabras, Tymon Tymański & Transistors, Habakuk, Kobranocka, Carrantuohill, Smoke Blow (Niemcy), Type o Negative (USA), Acid Drinkers, AQQ, Fill, Alians, Rootwater, GA-GA - Zielone Żabki/Radical News, Schizma, Hurt, Masala, Coma, Jah Division (Rosja) & Dubska, Mahavatar (USA), Jamaica Reggae Project (KIDDUS, CHINNA-KOOLROCK, HOMEGROWN), Indios Bravos.

  • Scena Folkowa

    Drumstein, Folkoperacja, Avocado, Atmasfera, Sari Ska Band, ŁUKASZEWSKI Project (Flamenco & Rock), Soomood, Ikenga Drummers, Black & Blues, Tio & Ebanakoma, Good Religion, Chutir, Drymba Da Dzyga, Carrantuohill i Goście, Motema Africa.

  • Akademia Sztuk Przepięknych

    Anna Dymna, Ali Abi Issa, Tomasz Sekielski, prof. Jerzy Bralczyk, Michael Schudrich, Tomasz Lis, Marek Piotrowski, Dorota Masłowska, abp. J. Życiński.

  • Złoty Bączek

    Na scenie XIV Przystanku Woodstock (2008 r.) Złotego Bączka po raz drugi otrzymał, po niekwestionowamym zwycięstwie w plebiscycie, zespół:

    • ACID DRINKERS
14. Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    14. Przystanek Woodstock odbył się w Kostrzynie nad Odrą 1-3 sierpnia 2008 r.

  • Duża Scena

    Daab, Panteon Rococo (Meksyk), Lipali, Tribe After Tribe (RPA), Świetliki, Lao Che, Karbido, Kreator (Niemcy), Thee Flanders (Niemcy), Good Vibe Styla (Włochy), Cinkusi (Chorwacja), MTM i 7 Tenorów z maestro WIESŁAWEM OCHMANEM – piosenki Jana Kiepury, Męska Muzyka, Anuradha Pal’s Recharge – World Music Fusion Group (Indie), Vader, Closterkeller, Laureat Złotego Bączka – Acid Drinkers, Clawfinger (Szwecja), The Stranglers (Wielka Brytania).

  • Scena Folkowa

    Żywiołak, Ahimsa, Rajlender, Drymba Da Dzyga, Puste Biuro, Rzepczyno Folk Band, Kapela Pieczarków, Polkaholix, Drumstein - Laureat Złotego Bączka Sceny Folkowej, The Folk Band, Laureat OTV i Fabryki Zespołów - Radio Bagdad, Pietuchy, Atmasfera, Ratatam, Carrantuohill & Goście, Witek Łukaszewski Project.

  • Akademia Sztuk Przepięknych

    prof. Leszek Balcerowicz, Kamil Durczok, Jan Tomaszewski, Tomasz Raczek, Jacek Żakowski, Wiesław Ochman, Manuela Gretkowska, Kesang Takla.

  • Ciekawostki

    Odbyły się pierwsze woodstockowe Igrzyska Olimpijskie.

  • Złoty Bączek

    Zwycięzcą Złotego Baczka został zespół:

    • CLAWFINGER

    Pierwszy raz wręczyliśmy Bączka Sceny Folkowej w 2009 roku, w czasie XV Przystanku Woodstock. Otrzymał go zespół:

    • ATMASFERA
15. Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    15. Przystanek Woodstock, odbył się w Kostrzynie nad Odrą  31.07 - 2.08.2009 r.

  • Duża Scena

    ARES&THE TRIBE, BLENDERS, JELONEK, EASY STARS ALL STARS, VOLBEAT, THE FUTUREHEADS, JULIETTE LEWIS, CALIBAN, BĘBNIARZE z formacji BlocoX, CARRANTUOHILL + Tancerze, SENOR COCONUT, SHAM 69, FINAL VIRUS, LAUREAT KONKURSU FABRYKI ZESPOŁÓW – BIG FAT MAMA, VOOVOO, KONCERT JUBLIEUSZOWY – 40 LAT WOODSTOCK, KROKE, SUBWAYS, LAUREAT ZŁOTEGO BĄCZKA SCENY FOLKOWEJ - ATMASFERA, LAUREAT KONKURSU FABRYKI ZESPOŁÓW – INFERNALIA, LAUREAT KONKURSU FABRYKI ZESPOŁÓW – CHICO, DUB FX, TOMEK BUDZYŃSKI - LUNA, DŻEM, LAUREAT ZŁOTEGO BĄCZKA – DUŻA SCENA - CLAWFINGER, MOŻDŻER DANIELSSON FRESCO TRIO, GUANO APES, KORPIKLAANI, DON CARLOS, FINAŁ ASP Z LESZKIEM CICHOŃSKIM.

  • Scena Folkowa

    Sharena, TABU, Grupa Furmana, Carrantuohill & Bob Bales, Kochankowie gwiezdnych przestrzeni, Fanfara-Kalashnikov, WaDaDa, S.O.U.L., The Bumpers, Rusyczi, Bębniarze (80osób),  Chodska Vlna, Yoghurt.

  • Akademia Sztuk Przepięknych

    Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Stanisław Tym, Janusz Kochanowski, Michael Lang, Bohdan Łazuka, Leszek Możdżer oraz Jurek Owsiak.

  • Laureaci Eliminacji
  • Złoty Bączek

    Złotego Bączka otrzymał zespół Dużej Sceny:

    • JELONEK

    Zespół Sceny Folkowej to:

    • KOCHANKOWIE GWIEZDNYCH PRZESTRZENI
16. Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    16. Przystanek Woodstock odbył się w Kostrzynie nad Odrą 30.07 - 1.08.2010 r.

  • Duża Scena

    Ewelina Flinta & Goście, Łąki Łan, Peyoti For President, Orphan Hate, Papa Roach, Justyna Steczkowska, Nigel Kennedy Quintet, Lao Che, Sen Zu, Enej, Pampeluna, Panic Cell, Maleo Reggae Rockers & Goście, Jazzowe Interpretacje Chopina - Leszek Możdżer & Tymon Tymański Polish Brass Ensemble, Girl In A Coma, Life Of Agony, Less Dress, Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni, Ziggie Piggie & Robert Brylewski, Titus & Tommy Gunn, Armia, Morgan´S Heritage Peetah & Gramps, Tonic, Jelonek, Navigatorgong - Medytacja Pokoju – Robert Usewicz.

  • Scena Folkowa

    Jak Wolność To Wolność, Mordewind, Beltaine, Faso Djigui (Burkina Faso Africa), Witek Łukaszewski Projekt “Fortepian Chopina”, Arka Noego, Drewutnia, Dreadnoughts, Słoma i Przedwietrze, Jacek Kleyf i Orkiestra Na Zdrowie, Dagadana, Wolna Grupa Bukowina, Kapela Na Dobry Dzień, Konoba, Piotr Bukartyk z zespołem, Jorgos Skolias, Carrantuohill i goście.

  • Akademia Sztuk Przepięknych

    Tomasz Zimoch, Jurek Owsiak i Jan Skaradziński, Leszek Gnoiński i Wojciech Słota, prof. Alicja Chybicka, Michał Ogórek, ekipa EURO 2010 - Marcin Herra i Rafał Kapler, Marek Kondrat, Jerzy Buzek, Marek Niedźwiecki, Marek Piwowski oraz Andrzej Wajda.

  • Laureaci Eliminacji
  • Złoty Bączek

    Najpierw w czasie koncertu w klubie Stodoła w Warszawie, a następnie na scenie 17. Przystanku Woodstock (2011) ogłosiliśmy zwycięstwo w plebiscycie Złotego Bączka aż dwóch wykonawców:

    • PAPA ROACH
    • ENEJ

    Złoty Bączek Małej Sceny trafił do zespołu:

    • ARKA NOEGO 
17. Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    17. Przystanek Woodstock odbył się w Kostrzynie nad Odrą 04.08 - 06.08.2011 r.

  • Duża Scena

    Luxtorpeda, Materia, Raggafaya, Kontrust, Airbourne, Gentleman & The Evolution, Łąki Łan, Helloween, Plateau - Projekt Grechuta, Skindred, Zebrahead, Heaven Shall Burn, BlackJack, Buldog, Dog Eat Dog, Riverside, The Prodigy,  Przystanek Republika, Kumka Olik, Chilli, Apteka, Jahcoustix&The Yard Vibes, Piotr Bukartyk, Donots, H-Blockx, Enej.

  • Scena Folkowa

    Bethel, Łydka Grubasa, Nutshell, Dikanda, PodobaMiSię, The Ukrainian Folk, CzessBand, Talco,  Świnka Halinka, Bubliczki, Chwila Nieuwagi, Shannon, Carrantuohill, Mikromusic, Natural Mystic Akustycznie, Circle of Bards, Tadeusz Woźniak, Ratatam, Balkan Sevdah,  Blue Machine, Zawiało Folk Free Music,  Kinior Sky Orchestra i Goście, World Trio, Bob Bales.

  • Akademia Sztuk Przepięknych

    Titus (Acid Drinkers), Marek Belka, Bartosz Węglarczyk, Marek Koterski, Piotr Pustelnik, Jan Ołdakowski, Andrzej Grabowski, Jan Nowicki.

  • Laureaci Eliminacji
  • Złoty Bączek

    Zwycięzcami Złotego Bączka zostali:

    • LUXTORPEDA
    • AIRBOURNE

    Na Scenie Folkowej Złotego Bączka otrzymał:

    • BETHEL
18. Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    18. Przystanek Woodstock odbył się w Kostrzynie nad Odrą 02.08 - 04.08.2012 r.

  • Duża Scena

    Machine Head, The Darkness, Ministry, Asian Dub Foundation, Damian Marley, Sabaton, Anti-Flag, Hardcore Superstar, The Qemists, Dubioza kolektiv, In Extremo, Elektryczne Gitary, Vavamuffin, happysad, The Analogs, Carrantuohill, Shantel & Bucovina Club Orkestar, My Riot,  Gooral, Piotr Bukartyk, THePetebox, Luxtorpeda, Bethel, Plan, Poparzeni Kawą Trzy, występujący na scenie w towarzystwie Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej, Hope, Deriglasoff czy Eris Is My Homegirl. 

  • Scena Folkowa

    Tomas Kocko & Orchestr, Kwartet Yorgi, Mariusz Lubomski, Nocna Zmiana Bluesa, Marek Makaron Trio, Ja mmm chyba Ściebie, Lemko Tower, Back to the Ocean, Kasprzycki Band, Leszek Cichoński, Klezmafour, Carrantuohill, DUAN, Zgredybillies, Marcin Wyrostek, Papa Musta, Kabanos, Rust, Ludzie Mili, Marika & Spokoarmia.

  • Akademia Sztuk Przepięknych

    Roman Paszke, Jacek Bożek, Prezydenci Polski i Niemiec, Bp Tadeusz Pieronek, Bogusław Wołoszański, Andrzej Strejlau, Krzysztof Hołowczyc, Gen. Sławomir Kałuziński, Kpt. Tadeusz Wrona, Gen. Waldemar Skrzypczak, Sabaton, Janina Parandowska.

  • Laureaci Eliminacji
  • Złoty Bączek

    Po bardzo wyrównanej walce w finale, statuetki Złotego Bączka trafiły do dwóch zespołów:

    • HAPPYSAD
    • SABATON

    Zwycięzcą Złotego Bączka na Małej Scenie został:

    • KABANOS
19. Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    19. Przystanek Woodstock odbył się w Kostrzynie nad Odrą  01.08 - 03.08.2013 r.

  • Duża Scena

    Anthrax, Kaiser Chiefs, Enter Shikari, Ugly Kid Joe, Atari Teenage Riot, Danko Jones, Hunter, Farben Lehre, Emir Kusturica & No Smoking Orchestra, Third World, Mech, Gooral & Mazowsze, These Reigning Days, Leningrad, Soldiers of Jah Army, Kamil Bednarek, Big Cyc, Ja Mmm Chyba Ściebie, Death by Chocolate, Maria Peszek, Kiril Dzajkovski, Ga-Ga/Zielone Żabki i Carrantuohill,  Chassis, Clock Machine, Offensywa, The Toobes oraz AmetriA; na małej: Labirytm, Cała Góra Barwinków, Skowyt i Chemia. 

  • Scena Folkowa

    Labirytm, Cała Góra Barwinków, Skowyt & Chemia,Ino Ros, Hoverla, Panke Shava, Ras Sean Mure, Czeremszyna, Teuta, Kal Band, Noezbiljni Pesimisti, Tabu, Molly Malone's, Megitza, Artur Andrus z zespołem, Carrantuohill + Salake, Daniel Gałązka z zespołem, Kozak System, Labirytm, Curcuma, Skowyt, Cała Góra Barwinków, Chemia, Big Fat Mama, Hope, Moskwa.

  • Akademia Sztuk Przepięknych

    Jerzy Owsiak, Krzysztof Skiba, Kabaret Limo, Piotr Metz, Roman Polko, Peter Jenner, Artur Andrus, Ks. Adam Boniecki, prof. Zbigniew Lew-Starowicz, Kuba Wojewódzki, Grzegorz Miecugow.

  • Laureaci Eliminacji
  • Złoty Bączek

    Złoty Bączek został przyznany zespołom Dużej Sceny:

    • ANTHRAX
    • KAMIL BEDNAREK

    Za koncert na Scenie Folkowej Złoty Bączek trafił do zespołu:

    • TABU
20. Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    20. Przystanek Woodstock odbył się w Kostrzynie nad Odrą 31.07 - 2.08.2014 r.

  • Duża Scena

    T.Love i goście, The Bill, Protoje, Hatebreed, Budka Suflera, Skid Row, Volbeat, CARRANTUOHILL & ELEONOR MCEVOY (Polska, Irlandia), Lao Che, Acid Drinkers & goście, Skindred, Ky-Mani Marley (Jamajka, USA), SKA-P (Hiszpania), Kapela ze Wsi Warszawa & Mercedes Peón (Polska, Hiszpania), The Brew (Wielka Brytania),  Marika & Spokoarmia, Piersi, Jelonek i Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej, Coma, Accept (Niemcy), Manu Chao La Ventura (Francja), The BossHoss (Niemcy). 

  • Scena Folkowa

    Know, Bubliczki, Gamberdellas, Wild Pig, Shamboo & Muniek, Bulbwires, Dr Misio, Ifi Ude, Trzynasta w samo południe, Enclose, Skubas, Łzy, Ania Rusowicz, Animal Music, Metka, Shirley Holmes, Mama Selita, Paula & Karol, Zmaza, The Sunpilots, The Sixpounder.

  • Akademia Sztuk Przepięknych

    Agnieszka Holland, Bogusław Linda, Budka Suflera, Ks. Lemański, Magdalena Środa, Maria Czubaszek, Muhammad Yunus, Piotr Rogucki, Teatr 6. piętro, Włodek Pawlik, Zbigniew Brodka. 

  • Laureaci Eliminacji
  • Złoty Bączek

    W roku 2014 Złotego Bączka otrzymali:

    • COMA 
    • SKA-P

    Laureatem Sceny Folkowej został:

    • Trzynasta w Samo Południe
21. Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    21. Przystanek Woodstock odbył się w Kostrzynie nad Odrą 30.07 - 1.08.2015 r.

  • Duża Scena

    Black Label Society, Dream Theater, Shaggy, Congo Natty, Modestep, Flogging Molly, Within Temptation, Eluveitie, Shaka Ponk, (HED)P.E, Afro Celt Sound System, Furyon, Pull The Wire, Decapitated, Organek, Illusion, Ania Rusowicz i goście (Projekt Flower Power), Proletaryat, People Of The Haze, Voo Voo, Evol Walks, Black Radio, Coma, Trzynasta w Samo Południe. 

  • Mała Scena

    Domowe Melodie, Grubson, Mela Koteluk, Mrozu, Cannailles, Eminence, Scarecrow, Lipali, Jazzombie, Venflon, Roan, O.Torvald, Frontside, Big Day, Curly Heads, Kuba Płucisz i Goście, Paceshifters, The Chikitas,  Finnegan's Hell, czy Jamaram.  

  • Akademia Sztuk Przepięknych

    dr Irena Eris, ks. Jan Kaczkowski, Rafał Sonik, Maria Rotkiel, Kasia Kowalska, Marcin Iwiński, Anna Czerwińska, Aleksander Doba, Teatr 6. piętro.

  • Nocna Scena ASP

    Urszula, Julia Marcell i Marek Napiórkowski, sztuka "Central Park West" w wykonaniu Teatru 6. piętro 

  • Laureaci Eliminacji

    Duża Scena: 

    Mała Scena: 

    Scena Viva Kultura:

     

  • Złoty Bączek

    Złoty Bączek trafił do zespołów:

    • DECAPITATED
    • MODESTEP

     Laureatami Małej Sceny:

    • Grubson 
    • Finnegans's Hell 
22. Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    22. Przystanek Woodstock odbył się w Kostrzynie nad Odrą 14.07 - 16.07.2016 r.

  • Duża Scena

    Luxtorpeda, Omni Modo, Marcelina, Inner Circle, Vintage Trouble, Hey, The Hives, Molotov, The Snuff, Finnegans's Hell, The Rumjacks, The Dead Daisies, Decapitated, Lacuna Coil, Apocalyptica, Grubson & Sanepid Band, AArch A, Cochise, Kensington, Dragonforce, Bring Me The Horizon, Dilated Peoples, Tarja Turunen, Living Colour, Kabanos.  

  • Mała Scena

    Sexbomba, CETI, Daybreak Embrace, Materia, Łzy, Romantycy Lekkich Obyczajów, Rocky Dawuni, Radio Slam, Tzn Xenna, Nine Treasures, Bod Omylu, Oberschlesien, Corruption, Enej, Łona, Webber & The Pimps, Hanza, SIQ, Denoi, Mike Love, Poparzeni Kawą Trzy, Chemia, Lion Shpeherd, Che Sudaka. 

  • Scena Viva Kultura

    The Mugshots, Serso, Vespa, Konopians, Alicetea, Karcer, GAGA Zielone Żabki, Mate, Reszta Pokolenia, Srogo, Gorgonzolla, Scream Maker, Wiewiórka na Drzewie, Dubska, Molly Mallone's, Radio Bagdad, Projekt Trzciamajka (Zmaza, Bezjagh), Sedes, The Analogs, Farben Lehre (30-lecie zespołu), Maja Lumasepio, Sachiel, Radical Soul Ammunition, Fifidroki, Majestic, Nocny Kochanek, Pull the Wire. 

  • Akademia Sztuk Przepięknych

    s. Małgorzata Chmielewska, Jerzy Stuhr, Janina Ochojska, dr Adam Bodnar, Michał Wawrzyniak, Zbigniew Buczkowski, Tomek Michniewicz, twórcy filmu "Ostatnia rodzina" (A. Seweryn, D. Ogrodnik, A. Konieczna, J. P. Matuszyński, L. Bodzak), Maciej Stuhr, Karolina Korwin-Piotrowska, aktorzy sztuki "Przekręt (nie)doskonały" (J. Moro, D. Nowakowska, M. Dejmek, R. Cieszyński, J. Kopczyński, B. Kalus).

  • Nocna Scena ASP

    Stand-up Time (Wiolka Walaszczyk, Łukasz Lotek Lodkowski, Rafał Pacześ, Jacek Stramik Karol Modzelewski, Jacek Noch, Mariusz Kałamaga), Piotr Rogucki, Tie Break, Skubas, Teatr Capitol - Przekręt (nie)doskonały. 

  • Laureaci Eliminacji
  • Złoty Bączek

    Złotym Bączkiem zostały nagrodzone w tej edycji zespoły Dużej Sceny:

    • Hey 
    • Bring Me The Horizon 

    Laureacji występów Małej Sceny to:

    • Materia
    • Nine Treasures 
23. Przystanek Woodstock
  • Data i miejsce

    23. Przystanek Woodstock odbył się w Kostrzynie nad Odrą 3-5.08.2017 r. 

  • Duża Scena

    Łąki Łan, Materia, The Kyle Gass Band, Trivium, Urbanator, Wilki, The Dead Daisies z Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej, Mando Diao, Projekt Parabelum, Orange Goblin, House of Pain, New Model Army, Hey, Amon Amarth, Archive, The Bloody Beetroots Live, Nocny Kochanek, Dub INC., Nine Treasures, Slaves, The Qemists, Nothing But Thieves, Domowe Melodie, Frank Turner & The Sleeping Souls, Piotr Bukartyk. 

  • Mała Scena

    Yankee, Mesajah, Oddział Zamknięty, Speaker First, Prong, Clock Machine, Fangclub, Hengelo, Fishface, Zdrowa Woda, RSC, Annisokay, Tabu, Counterfeit, LemON, Eleanor Gray, Kolory, Cox & Vox, Roan & Da Shu, Chorzy, Dr Misio, The Sixpounder, Piotr Bukartyk.  

  • Akademia Sztuk Przepięknych

    o. Paweł Gużyński, Filip Chajzer, gen. Mirosław Różański, Jarosław Gwizdak, dr Adam Bodnar, Maciej Orłoś, Robert Biedroń, Przemysław Kossakowski, Bartłomiej Topa, Łukasz Kościuczuk, twórcy sztuki "Stopklatka" Teatru im. Juliusza Osterwy z Gorzowa Wielkopolskiego.

  • Nocna Scena ASP

    Kabaret Młodych Panów, Skicki-Skiuk, Eabs, Wojtek Mazolewski Quintet, Pawbeats Orchestra, sztuka "Stopklatka" Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. 

  • Scena Viva Kultura

    Holden Avenue, Valery Mess, Rootzmans, Johny Rockers, Diversity, Exlibris, Jelonek, Sielska, Radykalna Wieś, Dret, Podwórkowi Chuligani, Romantycy Lekkich Obyczajów, Prawda, Booze & Glory, 747, Przed Wchodem Słońca, Carrion, Zacier, Sexbomba, The Bill, Koniec Świata, Troty, Zwłoki, Krambabula, Jacek Stęszewski, Bethel, Leniwiec, Ga-Ga Zielone Żabki. 

  • Laureaci Eliminacji

    Duża Scena:

    Mała Scena: 

    Scena Viva Kultura:

    "Dzika Karta Lecha"

     

  • Złoty Bączek

    Złotego Bączka za występy na Dużej Scenie otrzymały zespoły:

    • Nocny Kochanek 
    • Amon Amarth

    Zwycięzcami Małej Sceny zostali: 

    • Counterfeit
    • Tabu
24. Pol'and'Rock Festival
  • Data i miejsce

    24. Pol'and'Rock Festival odbył się w Kostrzynie nad Odrą 2-4.08.2018 r. 

  • Duża Scena

    Dubioza Kolektiv, The Inspector Cluzo, Alestorm Hunter, Gijira, Wojtek Mazolewski i Śląsk, Tabu, Goo Goo Dolls, RusT, Snowman, Booze & Glory, You Me At Six, Nocny Kochanek, Judas Priest, Arch Enemy, Balkan Beat Box, Hope, Hentai Corporation, Counterfeit, Soulfly, Alhpa Blody, Lao Che, Frank Carter, In Flames, Agata Karczewska, Piotr Bukartyk. 

  • Mała Scena

    Curcuma, Apey & the Pea, Sematam, Bethel, Glasspop, Big Cyc, Laboratorium - Grzegorz Grzyb In memoriam, Extrema, Robert Cichy, Na Górze, PPNOU, Łydka Grubasa, Death By Chocolate, Krzysztof Zalewski, YB, Seventh Passion, Dreamheart, Metka, Vile Assembly, Koniec Świata, Blues Pills, Big Mountain, Oho!Koko

  • Akademia Sztuk Przepięknych

    Jacek Fedorowicz, Chris Niedenthal, Artur Barciś, Katarzyna Puzyńska, Kasia Sokołowska, Bogusław Wołoszański, Mirosław Różański, Jerzy Górski, Dorota Wellman, Anja Rubik, himalaiści: Janusz Gołąb, Dariusz Załuski, Krzysztof Jerzy Wielicki, Piotr Tomala. 

  • Nocna Scena ASP

    P.Unity, Tomasz Chyła Quintet, Laboratorium - Grzegorz Grzyb In memoriam, Czesław Śpiewa Solo Act, Bibobit, Tides From Nebula, Najlepszy | Jerzy Górski, Stand-Up na ASP, Spektakl "Polityka"

  • Scena Viva Kultura

    Moron, Sobotni Rosół, Jafia, Cała Góra Barwinków, Chorzy, Warbell, The Unguided, Tester Gier, Tymek, Snowblind, Iraas Band, Kapela ze Wsi Warszawa, Farben Lehre | akustycznie, Transsexdisco, The Bastard, The Django's, Defekt Muzgó, Blade Loki, Prawda, The Analogs, Farben Lehre | elektrycznie, The Pajx, Babaji, Pull The Wire, De Łindows, Bubliczki, Ga-Ga Zielone Żabki, Damian Syjonfam

  • Ciekawostki

    W czasie XVI edycji konkursu Złote Spinacze otrzymaliśmy drugą nagrodę w kategorii Social media za akcję Zaraz Będzie Czysto na Pol'and'Rock Festival 2018.

  • Laureaci Eliminacji

    Duża Scena:

    • Rust
    • Snowman
    • Hope
    • Hentai Corporation (Eliminacje w Pradze)
    • Agata Karczewska

    Mała Scena:

    • Sematam (Eliminacje w Pradze)
    • Glasspop
    • Cichy
    • Łydka Grubasa
    • Seventh Passion (Eliminacje w Pradze)
    • Dreamheart
    • Metka
    • Oho!Koko

    Scena Viva Kultura:

    • Pull the Wire

    Scena Lecha:

    • Wiewiórka Na Drzewie
    • Wszyscy Byliśmy Harcerzami
    • Dream Atlas
    • Horrorscope
    • St. James Hotel
    • Opus Magnum
    • Agata Karczewska
    • Two Timer
    • Zenek
  • Złoty Bączek

    Zwycięzcami Złotego Bączka tym razem zostali:

    • Łydka Grubasa
    • Hunter
25. Pol'and'Rock Festival
  • Data i miejsce

    25. Pol'and'Rock Festival odbył się w Kostrzynie nad Odrą 1-3.08.2019 r. 

  • Duża Scena

    Ziggy Marley, Black Stone Cherry, The Adicts, Gogol Bordello, Happysad, Avatar, Crossfaith, Parkway Drive, Ornette, Hunter, Krzysztof Zalewski, Testament, Lordi, Prophets of Rage, Acid Drinkers, Perturbator, Dub FX, hurrockaine, Decapitated, Łydka Grubasa, Agnieszka Chylińska, Skunk Anansie, Kult, Crystal Fighters, Piotr Bukartyk    

  • Mała Scena

    Bruklin, BAiKA, Pablopavo & Ludziki, Cyrk Deriglasoff, Carrantuohill & Orkiestra Krzesimira Dębskiego, Daria Zawiałow, The Casualties,  Proximity, Tulia, Moskwa, Sidney Polak, Horskh, Bokka, Kwiat Jabłoni, Chevy, Majka Jeżowska Band, Witek Muzyk Ulicy, Przybył, Ralph Kamiński, Gooral 

  • Akademia Sztuk Przepięknych

    Janusz Kondratiuk i Bożena Stachura, Stand Up Comedy "Skiba ciągle na wolności", Ojciec Ludwik M. Wiśniewski, Debata Hejt - Jerzy Owsiak i Adam Bodnar, Wojciech Pszoniak, Mariusz Szczygieł i Filip Springer, Igor Tuleya i Justyna Kopińska, Kasia Nosowska, Debata mBank - Podróże, Zbigniew Zamachowski, Wojciech Smarzowski, Olga Tokarczuk.

  • Nocna Scena ASP

    Kabaret Hrabi, Masecki / Młynarski Jazz Band, Atom String Quartet, Mitch&Mitch, Renata Przemyk, Tulia, Maciej Maleńczuk, Karolina Czarnecka, Agata Karczewska, Kraków Sreeet Band

  • Scena Viva Kultura

    Offensywa, Natura, Conga Line, Zimna Wojna, Skampararas, Karcer, Ga-Ga Zielone Żabki, 33 Trzysta, Skøv, Uliczny Opryszek, Raggabarabanda, Shataqs, Transgresja, Plan, Nikt, Headless Frog, Cronica, Etna Kontrabanda, Darmozjady, Leniwiec, Golden Life, Human Rights, The Unrest, De Łindows, Nullizmatyka, Dr Misio, Zmaza, Moskwa

  • Ciekawostki

    ZBIÓRKA KRWI: 1680 osób oddało łącznie 756 litrów.

    REJESTRACJA DAWCÓW SZPIKU: 1013 osób zarejestrowało się w bazie Fundacji DKMS!

    BADANIA NA HCV: ponad 3500 osób skorzystało z bezpłatnych badań na stanowisku BeCommunications.

    SPRAWDŹ PROMILE: Ponad 61 tysięcy osób sprawdziło swoją trzeźwość w strefach Sprawdź Promile przed wyjazdem z festiwalowego pola. 

    REKORD: W roku festiwalowiczom wraz z mBank, udało się pobić rekord Polski na największy album online.

    Ten Festiwal był bardzo EKO! 

  • Laureaci Eliminacji

    Duża Scena:

    • HURROCKAINE
    • Ornette

    Mała Scena:

    • Przybył
    • Łukasz Drapała & Chevy

    Nocna Scena ASP:

    • Karolina Czarnecka
    • Kraków Street Band

    Scena Lecha:

    • Zagi
    • SUNSMOKE
    • Terrific Sunday
    • Vane

     

ZOBACZ TEŻ