Złoty Bączek 2022

Znamy wyniki!

 

 

Złoty Bączek jest mosiężną nagrodą przyznawaną jako wyraz uznania publiczności dla najlepszego zespołu występującego na scenie Pol’and’Rock Festival. Po raz pierwszy nagrodę przyznano po pierwszej edycji Festiwalu (wtedy jeszcze pod nazwą Przystanek Woodstock) w 1995 roku. Od 1996 roku Złoty Bączek wręczany jest  - o ile jest taka możliwość - na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival. Dla artysty jest to każdorazowo szansa na kolejny występ na największej festiwalowej scenie w Europie.

Podczas ostatnich edycji plebiscytu Złotego Bączka nagrodę otrzymały m.in.: Kwiat Jabłoni, Avatar, Łydka Grubasa i Dubioza Kolektiv.

 

W tegorocznym plebiscycie uczestniczyły wszystkie zespoły, które zaprezentowały się na 27 edycji festiwalu - łącznie 32 kapele polskie i zagraniczne z Dużej Sceny oraz Nocnej Sceny ASP. 

W trakcie dwóch pierwszych rund plebiscytu najwięcej głosów oddano na Batnę, Dirty Shirt i Łydkę Grubasa i to właśnie te kapele zmierzyły się w finałowym etapie plebiscytu. 

 

Ostatecznie fani festiwalu oddali łącznie 18 461 głosów, z czego najwięcej - 5062 głosy - otrzymało Dirty Shirt. I to właśnie ten zespół otrzymał zaproszenie na Dużą Scenę 28. Pol'and'Rock Festival.

Drugie miejsce zajęła Łydka Grubasa z wynikiem 3706 głosów, trzecie - Batna, zdobywając 2050 głosów. 

 

Dirty Shirt zdobywcą Złotego Bączka!

 
ZOBACZ TEŻ