Złoty Bączek 2023

Złoty Bączek - plebiscyt publiczności

  

Złoty Bączek jest mosiężną nagrodą przyznawaną jako wyraz uznania publiczności dla najlepszego zespołu występującego na scenie Pol’and’Rock Festival. Po raz pierwszy nagrodę przyznano po pierwszej edycji Festiwalu (wtedy jeszcze pod nazwą Przystanek Woodstock) w 1995 roku. Od 1996 roku Złoty Bączek wręczany jest  - o ile jest taka możliwość - na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival. Dla artysty jest to każdorazowo szansa na kolejny występ na największej festiwalowej scenie w Europie.

Podczas ostatnich edycji plebiscytu Złotego Bączka nagrodę otrzymały m.in.: Kwiat Jabłoni, Avatar, Łydka Grubasa, Dubioza Kolektiv i Dirty Shirt.

 

Złoty Bączek 2022

W trakcie dwóch pierwszych rund plebiscytu najwięcej głosów oddano na Batnę, Dirty Shirt i Łydkę Grubasa i to właśnie te kapele zmierzyły się w finałowym etapie plebiscytu.

Ostatecznie fani festiwalu oddali łącznie 48 732 głosy:

 

Złoty Bączek 2023

W tegorocznym plebiscycie uczestniczą wszystkie zespoły, które zaprezentowały się na scenach 28 edycji festiwalu. Głosować można odrębnie w dwóch kategoriach — Mała Scena i Duża Scena. 

  • Etap I - 6 października — rozpoczęcie głosowania na wszystkie zespoły - 21 z Dużej Sceny i 18 z Małej Sceny
  • etap II - 6 lutego — do dalszego etapu przechodzi połowa zespołów z największą liczbą głosów - 10 z Dużej Sceny i 9 z Małej Sceny
  • etap III - 8 maja — w tym etapie głosować można na trzy zespoły z największą liczbą głosów - 3 z Dużej Sceny i 3 z Małej Sceny
  • wyniki - 19 czerwca — ogłoszenie zwycięzców z Dużej i Małej Sceny 

 

ODDAJ GŁOS!

ZAPOZNAJ SIĘ Z NOTOWANIEM

Clutch
Fiddler’s Green
Jinjer
Kwiat Jabłoni
Luxtorpeda
Nova Twins
Ørganek
Skindred
Strachy na Lachy
Sztywny Pal Azji
ZOBACZ TEŻ